6. Teraz czekamy aż wszystko się sklei
Weź coś płaskiego i ciężkiego i połóż to DELIKATNIE na ramie. Wszystko, co chcesz zrobić, to docisnąć wszystkie elementy w klej podczas jej wysychania, aby upewnić się, że wszystko się przyklei.

Przykłady czegoś płaskiego i ciężkiego:

  • Blacha do pieczenia z ciężką książką
  • Jeszcze większa rama z mchu

Teraz po prostu pozwól temu dziełu wyschnąć przez minimum 24h..

7. Sprawdź czy wszystko się dobrze trzyma
Teraz, gdy wszystko powinno już wyschnąć, usuń elementy, które wykorzystałeś do dociśnięcia mchu do ramy i spójrz na swoją piękne dzieło. Zanim będziesz zbyt podekscytowany, po prostu wykonaj jeszcze jedną kontrolę, aby upewnić się, że wszystko się zatrzymało i że nie ma luk. Jeśli pozostaną przestrzenie, weź trochę mchu chrobotka i nałóż trochę kleju na spód i umieść we wspomnianej szczelinie.

Jeśli musiałeś wypełnić jakiekolwiek luki, daj 4-6 godzin na wyschnięcie.


Zrobiłeś to!

Zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Znajdź miejsce, w którym możesz zawiesić ramę, usiądź i podziwiaj swoje arcydzieło.

Jak dbać o dekoracje ścienne z mchu?
Pamiętasz, jak mówiłem, że twoje ramy z mchu nie wymagają konserwacji?

Cóż, to wciąż prawda. Nie musisz nic robić, aby Twoje oprawki wyglądały na najwyższym poziomie.

Są jednak dwie ważne rzeczy, których NIE WOLNO robić. Tak więc, aby zostawić cię w negatywnym tonie:

NIE pozwól, aby Twoja ramka z mchu była stale wystawiona na silne światło słoneczne. Nadmierne bezpośrednie światło może wysuszyć środek konserwujący i wybielić barwnik.
Nigdy nie spryskuj ani nie podlewaj ramki z mchu. Powinny być w stanie wytrzymać regularne poziomy wilgotności, ale nadmierna wilgoć spowoduje wyciek/ucieczkę barwnika.