1. Wizualizuj swój projekt
Próba wprowadzenia zmian, gdy mech został już przyklejony, może być dość niemożliwa. Dlatego, aby zminimalizować liczbę poprawek, sugeruję wizualizację i fizyczne zaplanowanie swojego projektu ściany z mchu z wyprzedzeniem. Po prostu weź kawałek papieru (lub kilka kawałków papieru, jeśli zdecydowałeś się na większą ramkę) i odmierz te same wymiary panelu tylnego. Następnie spróbuj rozłożyć mech i twardy krajobraz, aż znajdziesz coś, co kliknie.

Upewnij się, że zrobiłeś zdjęcie telefonem, aby mieć punkt odniesienia, który możesz sprawdzić, gdy przenosisz swoje fragmenty na gotowy projekt.

Wskazówki projektowe:

Pozwól swoim mchom podnosić i opuszczać w wymiarze głębokości. Piękno, jak zawsze, bierze się z kontrastu – a nic nie osiąga takiego kontrastu jak światło i cień.


Stabilizowany mech na ścianie.
Kontury mchu poduszkowego zrobią to za Ciebie, szczególnie w zestawieniu z prześcieradłem lub mchem reniferowym.
Jeśli masz dużo miejsca do pracy lub używasz tylko jednego rodzaju mchu, możesz rozważyć przyklejenie wycięć z pianki do podkładu, aby stworzyć podwyższoną platformę, na której można przykleić dalszy mech, co pomaga zaakcentować zbocza i rowki.
Weź pod uwagę przyrodę i sposób, w jaki gatunki mają tendencję do tworzenia się na danym obszarze.
Gdybyś zrobił zdjęcie dna lasu, prawdopodobnie zobaczyłbyś kilka rodzajów mchów, roślin i gałązek leżących wokół.
Chociaż może to wyglądać losowo, zauważysz, że niektóre gatunki mchu rosną nie tylko w jednym skrawku obszaru, ale rosną w kilku.
Dlatego kładąc mech, staraj się znaleźć odpowiednie połączenie przypadkowości i połączenia, próbując naśladować kwitnącą naturę flory.
Wiatry przybrzeżne ukształtowałyby drzewa tak, by tworzyły kontury w tym samym kierunku, podczas gdy stały przepływ wody powoduje erozję formacji skalnych również w geometryczny wzór.
Brzmi skomplikowanie, ale właśnie dlatego zaplanowałeś i zwizualizowałeś swój projekt.
Jeśli jesteś trochę zagubiony, po prostu poszukaj w Google zdjęć natury lub po prostu wyjrzyj przez okno, jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców, którzy wciąż żyją w prawdziwym świecie.

2. Rozłóż klej na ramie lub panelu
Nadszedł czas, aby nałożyć ten klej i go rozprowadzić po powierzchni.
Wlej trochę kleju i rozprowadź równomiernie na panelu tylnym. Jeśli pracujesz na płaskim panelu: pamiętaj o użyciu taśmy maskującej wokół krawędzi, aby pomieścić klej. Alternatywnie możesz poeksperymentować z mniej rzadkim klejem, takim jak silikon. Po równomiernym pokryciu ramy przejdź do kolejnego kroku.