Użyj mchu chrobotka stabilizowanego i żywych roślin, aby stworzyć oszałamiający naturalny akcent na swoich ścianach. Ta ręcznie robiona sztuka roślinna ożywi każde pomieszczenie.

Mech stabilizowany pozwala w łatwy sposób ożywić wnętrze każdego domu. Ten obraz z mchu jest łatwą w utrzymaniu ozdobą, która doda trochę zieleni do Twojej przestrzeni. Zielona ściana może znaleźć się w Twoim salonie, kuchni czy łazience. Wszystko czego potrzebujesz to pistolet do kleju, mech chrobotek, sklejka i ramka, aby wszystko połączyć. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby stworzyć własną życiową ramę.

Czego potrzebujesz?
Czego potrzebujesz?

Narzędzia:

– Pistolet na gorący klej

Materiały:

– Mech chrobotek

– Sklejka

– Rama

– Rośliny powietrzne

Jak to zrobić? Jak samodzielnie wykonać obraz z mchu chrobotka?


Wybierz swój rodzaj mchu.
Do naszego obrazu wybraliśmy dwa różne rodzaje mchu: mech chrobotek i mech poduszkowo płaski. Mchy są stabilizowane zatem nie wymagają żadnej pracy w celu ich utrzymania. Środek barwiący sprawia, że ​​kolor mchu pozostaje żywy. Mech chrobotek jest jaśniejszy niż inne rodzaje mchów. Postanowiliśmy nadać naszemu obrazowi z mchu bardziej naturalny wygląd, więc użyliśmy tych 2 rodzajów mchów, aby skontrastować zielony mech nastrojowy.

Klejenie mchu do ramki, sklejki
Przymocuj sklejkę z tyłu ramy, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Nałóż odrobinę gorącego kleju na wewnętrzną stronę ramy i ułóż wysuszony mech. Mocno dociśnij mech, aby przykleił się do ramy i przytrzymaj na miejscu.

Dodaj teksturę
Dodaj trochę roślin innego rodzaju, aby uzyskać dodatkową teksturę, tworząc małe kieszonki wewnątrz ramy, aby można je było wygodnie usiąść i łatwo je wyjąć do podlewania. Do mieszanki można dodać żywe rośliny ale wiąże się to z koniecznością podlewania co 7-10 dni.

Efekty twojego obrazu z mchu mogą być inne. Wszystko zależy od Twojej kreatywności.