Upewnij się więc, że zmierzysz powierzchnię, z którą pracujesz, a następnie kup mech, a nie na odwrót.

Drugim ważnym elementem do rozważenia jest rodzaj mchu, którego chcesz użyć. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz wybierać między różnymi rodzajami mchu poduszkowego/nastrojowego, mchu arkuszowego i mchu chrobotek.

Widziałem jednak wiele niesamowitych ramek z mchu wykonanych tylko z jednego rodzaju mchu, to od Ciebie zależy, co chcesz.

Zachowaj ostrożność podczas używania zakonserwowanego mchu, ponieważ często może wyciekać trochę barwnika na dłonie lub powierzchnie użytkowników – pamiętaj więc o założeniu rękawiczek.

Nie używam wielu stabilizowanych roślin na moich wierzchowcach z mchu. Jednak widziałem kilka klasycznych ramek z mchu, które w swoim projekcie zawierały zachowane paprocie i różne inne rodzaje roślin. Wybór roślin, które zwisają, a nie wystają, jest kluczowy. Chcesz mieć pewność, że wykorzystanie roślin uzupełnia Twój projekt i ma sens estetyczny.

Podobnie jak w terrarium, możesz wybrać asortyment kamieni i/lub drewna, aby stworzyć jeszcze bardziej naturalny wzór dla swojej ramy. Ponownie, ten rodzaj wystroju jest opcjonalny.

Tylko upewnij się, że nie wybierasz nadmiernie ciężkich elementów lub takich, które mogą zranić / zaczepić kogoś, gdy przechodzi obok.

Nic tak nie niszczy dobrej oprawy z