Innym częstym pytaniem, jakie zadają nam miłośnicy ścian z mchu, to: ile kosztują ściany z mchu? To zawsze będzie jeden z pierwszych rozważań dla każdego, kto myśli o wkomponowaniu pięknej ściany z mchu do swojej przestrzeni.

W takim przypadku cena może decydować o tym, jaki rodzaj mchu chcesz mieć.

Odpowiedź może być trudnym pytaniem, ponieważ ściany z mchu można tworzyć na wiele sposobów i instalować w tak wielu przestrzeniach.

W naszej firmie staramy się edukować każdego potencjalnego kupca.

W dalszej części artykułu podamy orientacyjne ceny w oparciu o trzy kluczowe obszary. Należy pamiętać, że na tym etapie ceny te określają tylko cenę dostawy. Należy pamiętać, że wszystkie ceny są oparte na średnim koszcie we wszystkich typach projektów, więc może się to różnić w zależności od wymagań projektu.

Wszystkie nasze ściany z mchu są zbudowane z trzech rodzajów mchów: mchu leśnego (lub mchu płaskiego), mchu chrobotek i mchu kędzierzawego (irlandzkiego).

Ze względu na różnice w zastosowaniu te trzy rodzaje mchu różnią się ceną

– Mech leśny wydaje się być najbardziej opłacalny, ponieważ jest stosowany w większych ilościach i dlatego wymaga mniej pracy przy starannym wykonywaniu.

– Mech chrobotek, ze względu na swój charakter, bywa droższy, jest stosowany w małych kępach i wiąże się z większym nakładem pracy na metr kwadratowy.

– Mech irlandzki, zwykle jest najdroższym mchem ze wszystkich ze względu na swój naturalny kształt i proces, przez który przechodzi, aby zachować.

Podsumowując, oto ile średnio kosztują ściany z mchu na metr kwadratowy:

– Mech leśny – 700-1000 zł za m2

– Mech reniferowy – 1700-2500 zł za m2

– Mech kędzierzawy – 2100-3000 zł za m2

Zazwyczaj możesz chcieć połączyć dwa lub trzy z tych mchów, aby stworzyć idealną designerską ścianę. Oprócz tych cen należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki, które wpłyną na cenę twojej ściany z mchu.

Przede wszystkim wielkość twojej ściany z mchu.

To jedno z pierwszych pytań, jakie zadamy podczas kwalifikacji Twojego wymagania. Im większa ściana mchu, tym wyższa będzie twoja cena. Chociaż, biorąc to pod uwagę, istnieją korzyści z używania odpowiedniego mchu na większym obszarze, dzięki czemu może być tak opłacalne, jak to tylko możliwe. Mech leśny (lub mech płaski) to świetny sposób na pokrycie dużych przestrzeni w wygodniejszej cenie.

Po drugie, projekt.

W GreenWalls skupiamy się na stworzeniu idealnego projektu i ścisłej współpracy z Twoją wizją, aby go urzeczywistnić. Dlatego dokładnie rozważymy efekt, jaki chcesz osiągnąć, tworząc ścianę z mchu. Niektóre projekty są bardziej złożone niż inne i będą wymagały zwiększonej wiedzy naszych wewnętrznych twórców ścian z mchu. Może to podnieść cenę ostatecznego projektu.

Wreszcie proces instalacji.

Oczywiście nie jest to coś, za co możemy podać ostateczną cenę, ale możemy wskazać, że w zależności od obszaru, w którym ma być zamontowana ściana z mchu, może to podnieść cenę zarówno w górę, jak i w dół. Na przykład obszary, w których nasz zespół musi pracować na wysokości, zwiększą z kolei koszt instalacji ściany. Z drugiej strony możesz chcieć zainstalować ścianę z mchu przez zespół, z którym już współpracujesz, w takim przypadku z przyjemnością wynegocjujemy tylko koszt dostawy.

W GreenWalls nasz zespół produkuje najwyższej jakości ręcznie wykonane ściany z mchu do wnętrz.