Często zadawane jest nam to powszechne pytanie: czy ściany z mchu są żywe?

Prosta odpowiedź brzmi nie, są w 100% naturalne i prawdziwe, ale już nie żyją.

Ściany z mchu, które tworzymy w naszym studiu projektowym w GreenWalls, są wykonane w 100% z naturalnego mchu. Mech, którego używamy, pochodzi ze zrównoważonych źródeł, jest hodowany, a nie po prostu zbierany na wolności i przechodzi naturalny proces konserwacji przy użyciu specjalistycznych soli.

Ten prosty proces konserwacji mchu zapewnia, że ​​jego naturalny stan, tekstura i dotyk pozostają takie same, jak w przypadku mchu żyjącego w lesie. Ale zamiast tego ten naturalny produkt pozostaje w stanie zakonserwowanym i już nie żyje. Ze względu na ten proces, w którym zakonserwowany mech przechodzi przy użyciu naturalnych soli, nie może być stosowany w przestrzeniach zewnętrznych, gdzie jest narażony na działanie żywiołów. Jednak zastosowania mchu we wnętrzach są nieograniczone, od ścian, przez sufity, po dachy, a nawet dekoracyjne rozstawy stołów.

Być może zastanawiasz się, czy ściany z mchu nadal wymagają światła słonecznego, mimo że są zachowane?

W rzeczywistości bezpośrednie światło słoneczne w pewnych okolicznościach może z czasem zmienić kolor mchu. To sprawia, że ​​mech jest idealnym produktem do ciemnych przestrzeni, w których żywe ściany mogą nie przetrwać.

Ściany z mchu to świetny sposób na stworzenie bezobsługowego i bezproblemowego środowiska przy użyciu naturalnych elementów. Nie wymagają wody z kanalizacji ani systemu nawadniającego, aby wyglądały świeżo.

W GreenWalls nasz zespół tworzy najwyższej jakości ręcznie wykonane ściany z mchu do wnętrz.