Ściany z mchu mają oszałamiającą zdolność do upiększania każdej ściany lub wnętrza. Ich zdolność do bycia zainstalowaną na dowolnej powierzchni, w dowolnym miejscu, nawet w ciemnych, zamkniętych pomieszczeniach, a efekty wizualne są zawsze bardzo dobre. Połączenie natury i wystroju wnętrz jest niesamowite i ma wiele naukowych zalet. Dlatego coraz więcej architektów i projektantów wdraża koncepcję zielonych ścian w salonie, łazience, kuchni i innych pomieszczeniach.

Chęć wprowadzenia naturalnych elementów do pomieszczeń nie jest niczym nowym. Jednak w ostatnich latach popyt na wewnętrzne ogrody wertykalne i ściany z mchu poszybował w górę, ponieważ branża wellness rozkwitła i obecnie stanowi ponad 5% światowej produkcji gospodarczej. Ale trend w kierunku bujnej zieleni dotyczy nie tylko strefy wellness. Coraz więcej firm zaczęło rozumieć potrzebę naturalnych, nietoksycznych i tradycyjnych terapii. A najbardziej opłacalnym, naturalnym rozwiązaniem dla natury w pomieszczeniach są ściany z mchu.

W przeciwieństwie do sztucznych roślin, ściany z mchu nie przyciągają kurzu. Ściany z mchu nie tylko nie wymagają konserwacji, ale także nie mają elektryczności statycznej, dzięki czemu cząsteczki kurzu prawie nie przywierają do mchu.

Mech utrzymuje świeżość środowiska, a te antystatyczne ściany z mchu mogą stworzyć piękne otoczenie w każdym domu, biurze, hotelu, restauracji lub szpitalu.

Ponadto naturalny mechanizm mchu niesie ze sobą wiele innych korzyści. W końcu ściany z mchu to naturalne rośliny. Posiadanie zachowanych ścian z mchu w pomieszczeniach w miejscu pracy lub w domu ma niezwykle korzystne efekty.

Badania wykazały, że posiadanie roślin w środowisku biurowym ma wpływ na zmniejszenie zmęczenia, przeziębienia, objawów grypy, a nawet bólu głowy, ponieważ wskaźnik zachorowań w biurach z planami spadł o ponad 60%.

Biura z roślinami i ścianami z mchu mają udowodnione wskaźniki zmniejszonej absencji, zwiększonej wydajności pracowników, produktywności i nastroju. W szpitalach obecność konserwowanych roślin wykazała szybki powrót do zdrowia. Pacjenci mają niższe tętno i ciśnienie krwi oraz wymagają mniej leków przeciwbólowych. Ściany z mchu poprawiają również nastrój i pomagają w stanach lękowych i stresowych.

Czy ściany z mchu przyciągają insekty i owady?

Nie. Ściany z mchu nie przyciągają owadów. Owady przyciąga wilgoć i gleba roślin. Zachowane ściany z mchu nie mają żadnej gleby i nie potrzebują wody.

Czy ściany z mchu są antyalergiczne?

TAK. Zakonserwowane ściany z mchu wykonane są z prawdziwego mchu, który został potraktowany w 100% naturalnym roztworem składającym się głównie z gliceryny i barwnika spożywczego. Mech naklejany jest na panele nietoksycznym, bezzapachowym klejem.