Nic tak nie podnosi na duchu i uspokaja w domu jak piękna zieleń. Dlatego jesteśmy wielkimi fanami ścian z mchu. Są łatwe w uprawie, ale jeśli nie masz ręki do roślin, istnieje wiele sztucznych, a nawet naturalnie zachowanych opcji, idealnych do uzyskania zieleni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zebraliśmy nasze ulubione przykłady do ożywienia domu zielonymi obrazami z mchem.

  • Stabilizowana ściana z mchu

To, że nie jesteś zbyt dobry w utrzymywaniu roślin przy życiu, nie oznacza, że nie możesz mieć naturalnej zieleni w swojej przestrzeni. Przykładem jest ten stabilizowany panel ścienny z mchu. To prawdziwy i ustabilizowany mech, który jest konserwowany dzięki naturalnej glicerynie i barwnikom. Rezultatem jest jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki roślinnej, o którym tylko Ty będziesz wiedział, że nie żyje.

Obraz z mchem w salonie
  • Łazienka z obrazem z mchu na całej ścianie

Ściany z mchu są idealne do łazienek, ponieważ chłoną wodę z pary. Jedna z firm architektoniczna z Kalifornii stworzyła tę podstawową łazienkę, która nie tylko zaspokaja codzienne potrzeby właściciela domu, ale także zaspokaja pragnienie wspaniałej naturalnej zieleni w formie obrazu z mchu na całej ścianie.

Obraz z mchem w łazience
  • Ściany z mchu w kuchni w Nowym Jorku

W tym mieszkaniu ceglane okna ukrywają nieatrakcyjny widok i stają się atrakcyjnym punktem centralnym dzięki uprzejmości dwóch paneli ściennych z mchu jako obrazy roślinne i po dokładnym przyjrzeniu się łatwo zrozumieć, dlaczego.

Ponieważ kreacje są naturalnymi roślinami, które zostały ustabilizowane, nie wymagają światła słonecznego ani wody, a co więcej, nie przyciągają owadów. Inną dobrą rzeczą jest wiedzieć, jeśli masz alergie zewnętrzne, ściany z mchu, takie jak ta, nie wytwarzają zarodników ani pyłków.

Obraz z mchem w kuchni
  • Dramatyczna ściana z mchu w jadalni

Dzięki obrazowi z mchu udało się przekształcić stary dom w kosmopolityczną przystań. Żywe wnętrze domu odzwierciedla rustykalną okolicę. Naszym ulubionym miejscem w domu jest jadalnia. Ściany pokrywają obfita zieleń i mech.

Obraz z mchem w jadalni
  • Dzieło sztuki botanicznej

Projektanci żywych ścian stanowi tę oszałamiającą kreację do małego mieszkania. Zachowany fragment botanicznej sztuki ściennej ożywia główną część mieszkalną. A co najważniejsze, ponieważ mech już nie żyje, ale jest wolny od rozkładu, nie wymaga podlewania.

Obraz z mchem w jadalni